دسته‌بندی نشده

معرفی ساعت‌ مچی اسپورت

ساعت مچی اسپورت

معرفی ساعت‌ مچی اسپورت | تاریخچه مسابقات اتومبیل رانی و ساعت مچی از دهه 1930 میلادی به یکدیگر گره خورده است. علتش هم این بود که رانندگان نیاز به یک دستگاه زمان سنج دقیق برای محاسبه سرعت مسیر خود داشتند.

رولکس اولین شرکتی بود که در زمینه ساعت‌ مچی اسپورت سرمایه گذاری کرد. و نیاز رانندگان به یک ساعت مچی دقیق را با تولید ساعتهای معروف مدل Oyster برطرف نمود.

اما این شرکت تگ هویر بود که اقدام به ساخت ساعتهای مچی استاندارد برای رانندگان مسابقه دهنده کرد. در ابداعی جدید، کرنوگراف و تاکیمتررا به ساعت های مچی اضافه کرد. ( قابلیتی که می تواند سرعت را محاسبه کند). این دو قابلیت برای رانندگان سرعتی، بسیار حیاتی بود.

تگ هویر اولین کرنوگرافش را در دهه های 1930 و 1940 برای خلبانان Luftwaffe (نیروی هوایی ارتش آلمان) تولید کرده بود. بعدها رانندگان مسابقه دهنده برای محاسبه مسافت و سرعت خود، به این مدل از ساعتهای TAG Heuer روی آوردند. از این روی در فیلم معروف Le Mans (1971) بازیگر مشهور استیو مک کویین در مسابقات رانندگی‌اش از ساعت TAG Heuer Monaco 1133 می پوشد. از آن به بعد خیلی ها این ساعت را با  نام مک کویین می شناسند.

ویژگی ها

اندازه ساعت : متوسط تا بزرگ

صفحه ساعت : صفحه اش به خاطر وجود کرنوگراف بزرگ است.

قاب ساعت : باید محکم و مقاوم برای شرایط مسابقه باشد و معمولا از جنس استیل ضدزنگ ساخته می شود.

بند ساعت : چرمی یا فلزی

امکانات ساعت : کرنوگراف ،تاریخ، قطب نما، کیلومترشمار، ارتفاع سنج، فناوری GPS و نمایشگر تعداد ضربان قلب از جمله امکاناتی است که یک ساعت اسپورت می تواند داشته باشد.

چه زمانی بپوشیم 

ساعت های اسپورت نسبت به ساعتهای غواصی یا خلبانی، زرق و برق بیشتری دارند و به خاطر همین خاصیت جلب توجه، بیشتر برای موقعیتهای غیررسمی مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *